0(532) 251 33 66 atotbilisim@gmail.com

Web Tasarımı

İnternet ortamındaki görünen yüzünüz, takipçilerinizin ilk algısını oluşturan dünyaya açılan pencereniz nasıl olsun istersiniz?

Sade / Enerjik

İşinizi analiz ettikten sonra size en uygun tasarıma birlikte karar veriyoruz. Sade ve basit bir giriş sayfası çok hareketli bir sayfadan daha etkileyici olabilir. Yazının devamı aşağıdadır.

Sade mi enerji dolu mu?

Uzman görüşleri internet sayfalarına ilk girişlerde insanların daha çok sade ve içerik odaklı siteleri tercih ettiğini gösteriyor. Ancak hedeflenen kitlenin beğenileri de önemli bir faktör. Beklenti yönünde dengeli bir tasarım her iki grubuda memnun edecektir. Çok hareketli sitelerin yüklenme sürelerinin de uzayabileceğini unutmayın. Sadelikten yana olmakta her zaman fayda vardır.

Hedefe Odaklı

Ana amacı belirlemek önemlidir. Hedef kitlenizin ihtiyaçlarını belirlemek ve odaklanmak gerekir. Müşterilerinizin sitenizde geçirecekleri çok kısa zamanı iyi değerlendirmek gerekir.

Hedefe uygun içerik?

Müşterinin fazla zamanı yoktur. Girer bakar ve aradığını bulamazsa anında çıkar. O zaman istediğini verecek tarzda bir sitenizin olmasında yarar var. Müşterinin istediği şeyleri elinin altına sunmalısınız. Anlıyacağınız tak tak… Hedefi 12 den vurmak için çok az zamanınız var. Bu süreyi iyi değerlendirmek gerekir. Detaylarda boğulmadan işe odaklanmak gerekir.

Mobil Uyumlu

TÜİK 2020 yılı verilerine göre bireylerin internet kullanım oranı %79 oldu. Bu kişilerin ise %86.9 gibi büyük bir oranı akıllı telefon gibi mobil cihazları kullanıyor. Yazının devamı aşağıdadır.

Neden Mobil uyumlu olmalı?

TÜİK 2020 yılı verilerine göre bireylerin internet kullanım oranı %79 oldu. Bu kişilerin ise %86.9 gibi büyük bir oranı akıllı telefon gibi mobil cihazları kullanıyor. Bu durumda mobil uyumlu olmayan bir siteniz varsa lütfen bizi arayın. Neden mi? Çünkü sizin siteniz karıncalı eski TV’ler gibidir. Bağlanınca hemen kapatmak gerekir. Bu yüzden en iyisi siz vakit kaybetmeden bizi arayın.

İşinize uygun, renk uyumlu zengin içerikli temalarla Web Sitenizi tasarlıyalım

İçerik

Web sitenizin en önemli kısmı burası. Google arama motorunun en çok önem verdiği unsur içerik. Web siteniz ne kadar iyi olursa olsun eğer özgün içerik sunulmuyorsa aranmalarda konumunuzun gerilediğini görebilirsiniz. Neler yapılmalı diyorsanız yüz yüze görüşmeliyiz diyebiliriz.

Ana sayfa

Giriş sayfanız kullanıcıyı çekmeli ve istediğini vermeli. Kısa ve öz bilgiler içermeli. Detayları diğer sayfalara yönlendirerek kullanıcıya sunmalıdır.

Renk Uyumu

Tasarımınızın renk uyumu genel olarak sağlanmalıdır. Aksi takdirde her sayfada kullanıcının kafası karışacak ve hoş olmayan bir deneyim yaşatmış olacaksınız.

h
Menü başlıkları

Menü başlıklarını en genel olanlarla sınırlamalısınız. Gerekiyorsa alt menüler oluşturarak karmaşıklıktan uzak bir yapı kurmak faydalı olacaktır.

İletişim bilgileri

Size erişilmesini istiyorsanız iletişim bilgilerinizin kolayca ulaşılabilir olmasında yarar var. Ayrıca Google Haritalarda yerinizi web sitenize koymakla size ulaşmak isteyenlere büyük kolaylık sağlamış olursunuz.

Kendinizi tanıtın

Müşteriler sizi tanımak isterler. Eğer kendinizi gizlerseniz size güvenmeleri zorlaşacaktır. Bu durumda akıllarında şüphe ile size yaklaşmaktan çekineceklerdir. Kendinizi iyi tanıtmanız size çok katkı sağlar.

Birlikte çalıştığınız bir ekibinizi tanıtmak pozitif katkı sağlar.

Karşıdaki kişiyi ikna etmek ve güvenini sağlamak için ekibinizin üyelerini tanıtmakta sakınca görmeyin. Zira eninde sonunda onlarla karşılaşacaklar veya berber çalışacaklarsa onları vitrine taşımakta fayda var.

Bilgi almak için

Bilgi almak ve ihtiyaçlarınızı bizimle paylaşmak için lütfen bizi arayın yada iletişim formunu doldurun. En kısa sürede size uygun çözümle buluşmak dileğiyle.

10 + 15 =